Pınar Çubukçu.jpg

Pınar Çubukçu

Vokal

1980 yılında Çanakkale'de doğdu. 3 yaşında ailesiyle İstanbul'a geldi ve ilkokul eğitimine başlamadan önce gittiği Yıldız Alpar Bale Okulu'nda müziğe olan yeteneği keşfedilince, ilkokulu bitirdikten sonra, İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı sınavlarını kazandı. Burada Erol Sayan, Cahit Atasoy, Selahattin İçli gibi çok kıymetli hocalarla 10 yıl süren Türk Sanat Musikisi, Türk Halk Müziği, Batı Müziği ve Keman eğitimlerinin ardından bölümlerini derecelerle bitirerek mezun oldu.

 

Öğrenciliğiyle beraber profesyonel müzik hayatı da başlamış oldu. Boğaziçi Musiki Vakfı, Eyüp Musiki Vakfı, Müjdat Gezen Sanat Merkezi gibi müzik eğitimi veren kurumlarda Keman, Solfej, Nazariyat ve Usul, Repertuar derslerinde eğitmen olarak görev aldı.

 

Birçok festival ve özel konser kapsamında hem konservatuvar bünyesinde hem özel gruplarla hem Kemancı, hem Vokalist olarak yer aldı. Bu süreçte birçok ünlü sanatçıya sahnede ve albüm kayıtlarında back vocal olarak eşlik etti.

 

2008 ve 2010 yıllarında art arda çıkan Gülben Ergen albümlerinde “Masal”, ”Çilekli” ve “Bir Şans Daha” olmak üzere söz ve müzikleri

kendisine ait olan 3 adet şarkısı bulunmaktadır. Bu şarkılarla başlayan söz yazarlığı ve bestecilik çalışmaları başka albümlerde de halen sürmektedir.

 

Ajda Pekkan, Emel Sayın, Ata Demirer, Gülben Ergen, Geveze, Bay J, Ayşe Hatun Önal ve daha pek çok sanatçıyla sahne ve albüm çalışmaları back vokal ve vokal koçu olarak devam etmektedir.

 

2012 yılında Altın Güvercin Şarkı Yarışmasına yorumcu olarak katılmıştır. Solo olarak seslendirdiği şarkılar "Kördüğüm" ve

"Erkekli Kızlı", 2015 ve 2017 tarihli iki ayrı albümde yayınlanmıştır.

 

Eylül 2016-2019 arasında Tarık Sezer Akademi'de ses eğitimi, solfej, nazariyat, vokal koçluğu dersleriyle eğitmenlik çalışmalarını sürdürdü.

Son dönemde hem Geveze ve Fazla Mesai ekibiyle, hem de kendi solo single albüm çalışmalarının hazırlıklarını yürütmektedir.