Helin Kar2.jpg

Helin Kar

Piyano

1995 İstanbul’da doğdu. 2009 yılında Çanakkale Hüseyin Akif Terzioğlu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nü kazandı. Piyano eğitimine Gamze Bayramoğlu ile başlayan Helin Kar,  lise eğitimi devam ederken 18 Mart Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı’nda görev yapmakta olan Öğretim Görevlisi Ceyda Bozer ile 4 yıl boyunca Piyano ve Kulak Eğitimini sürdürdü. Lise öğrenimi boyunca çeşitli uluslararası festivallerde ve yerel festivallerde sahneye çıktı ve korist olarak görev aldı.

2013 yılında birincilikle liseyi bitirip aynı yıl Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı’nda lisans eğitimine başladı. Piyano eğitimine Doç. Dr. Duygu Piji Küçük ile devam etti. Eğitimi boyunca çeşitli konser ve festivallerde görev aldı. Piyano eğitiminin yanı sıra Dr. Özcan Özbek ile Armoni ve Kontrpuan, Prof. Dr. Sibel Çoban ile özel öğretim yöntemleri ve Prof. Dr. Mehveş Emeç ile oyun müzik dans dersleri ile çalışmalarına devam etti. 2017 yılında mezun oldu; akademik eğitimine, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı'nda Yüksek Lisans yaparak devam etmektedir.

2018/2019 eğitim-öğretim yılı itibari ile Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’ nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.