Gizem Çevik

Flüt

Lise eğitimini İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nin Müzik bölümünde  Burçak Gül Süalp ile Flüt çalışarak tamamladı. 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Flüt Anasanat Dalı'na kabul edildi. Halit Turgay ve Başak Ersöz ile enstrüman, Ramiz Melik Aslanov ile orkestra, Levent Çolak, Ayşin Kiremitçi ve Begüm Çelebioğlu ile oda müziği çalıştı. Caddebostan Kültür Merkezi, Maltepe Üniversitesi, İş Sanat Kültür Merkezi, Yeditepe Üniversitesi, Yeldeğirmeni Sanat Merkezi, Barış Manço Kültür Merkezi, Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Doğa Koleji, Mersin Üniversitesi gibi bir çok yerde konserler verdi. Yurtiçi ve yurtdışında Emmanuel Pahud, Caroline Debonne, Jennifer Stinton, Andreas Blau, Bülent Evcil, Sibel Kumru Pensel, Robin Kani ve Manuel Morales'in ustalık sınıflarına katıldı.

2015 yılında İstanbul Flüt Dörtlüsüne katıldı ve D22 Sanat Tiyatrosu, Cemal Reşit Rey Konser salonu, Uluslararası 4.Pera müzik Festivali ve Yeldeğirmeni Kültür Sanat Merkezi'nde birlikte sahne aldı. 8.Genç Besteciler Şenliği kapsamında Burcu Durukan'ın flüt dörtlüsü için bestelediği "Süregiden" isimli eseri seslendirdi. 2016 yılında yine Genç Besteciler Şenliği kapsamında Neyzen Özsarı'nın Keman, Alto Flüt ve Viyolonsel için yazmış olduğu " Two Days of an Anxious Body" adlı eserin seslendirilmesinde görev aldı.

 

2017 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvar'ından mezun oldu. Müzik eğitimi süresince ve hala çeşitli müzik eğitim merkezlerinde eğitim vermeye devam etmektedir.