Deniz_K+Âseler.jpg

Deniz Köseler

Klasik Gitar

İstanbul Avni Akyol Güzel Sanatlar lisesinde Melih Güzel ile Klasik Gitar eğitimine başladı. MSM'de dört yıl boyunca Savaş Çekirge ve Hüsrev İsfendiyaroğlu ile akademik düzeyde Gitar çalışmalarına devam etti. Mezun olduktan sonra Ahmet Kanneci, Alirio Diaz, Ricardo Moyano, Carlos Bonel ve Misak Torosyan ile workshoplar yaptı, masterclass çalışmalarda bulundu. Birçok özel okul ve kuruluşta Klasik Gitar öğretmenliği yaptı, sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalıştı. 

 

Yirmi yıldır ulusal ve uluslararası düzeyde çalışmalar yapan müzik severler yetiştiren Deniz Köseler 2000'li yılların başından itibaren ABRSM Royal Akademi Sertifika programına öğrenciler hazırlamaya devam etmektedir. 

 

Öğrencilerinin müzik aracılığı ile yaşam ile bağ kurmalarını, harmonik dünyadan hayata bakabilmelerini, çok boyutlu düşünebilmelerini özellikle orkestra çalışmaları ile ortaklaşa sanatsal üretimlerde bulunabilmelerini önemseyen öğretmenimiz Kent Sanat Akademi bünyesinde öğrencileri ile birlikte öğrenerek, öğreterek ve paylaşarak sanatsal üretimlerde bulunmaya devam etmektedir. 

Röportaj    :